نتایج جستجو برای عبارت :

سرگذشت فرش در ایران

زراعة الاسنان فی ایران
تهدف زراعة الاسنان فی ایران الى غرس زرعات معدنیة جدیدة مكان الاسنان، عن طریق استبدال الاسنان التالفة او المعطوبة، او لتعویض الاسنان المفقودة، وذلك نتیجة لامراض تتسبب فی تلف متقدم بالاسنان.زراعة الأسنان فی ایران لهدف تجمیلی ووظیفی، وهی تحل مكان الأسنان الطبیعیة. ودائمیة مدى الحیاة، كما نقوم بعملیات زرع الاسنان فی كل الحالات سواء كان عندكم سن مفقود واحد او اثنان او مجموعة.
تستخدم فی مراكز طب الاسنان فی ایران أفضل ا
زراعة الاسنان فی ایران
تهدف زراعة الاسنان فی ایران الى غرس زرعات معدنیة جدیدة مكان الاسنان، عن
طریق استبدال الاسنان التالفة او المعطوبة، او لتعویض الاسنان المفقودة،
وذلك نتیجة لامراض تتسبب فی تلف متقدم بالاسنان.
زراعة الأسنان فی ایران لهدف تجمیلی ووظیفی، وهی تحل مكان الأسنان
الطبیعیة. ودائمیة مدى الحیاة، كما نقوم بعملیات زرع الاسنان فی كل الحالات
سواء كان عندكم سن مفقود واحد او اثنان او مجموعة.
تستخدم فی مراكز طب الاسنان فی ایران أ
این سریال دیدنی 10 قسمت دارد با کلیک بر لینک مطالب را از سایت اصلی بخوانید

از امشب سریال زیبای سرگذشت پخش میشه. من نمی دونم قراره چند قسمت پخش بخشه ولی به گفته ی بعضی از منابع چیزی حدود ۱۰ تا هستش
سریال سرگذشت چند قسمت است
گفتم که این ۱۰ قسمت قراره حسابی مخاطبینش رو میخکوب کنه. در هر صورت هر مخاطبی می تونه به نوعی این سریال زیبا رو تحلیل کنه
بعضی ها حتی ممکنه قضیه رو ربط بدن به سرنوشت خودشون
بعضی ها نه این کارو نمی کنن و سعی می کنن آسوده خاطر تر
❆ سرگذشت:

خیابان های شهرپر استاز آواز تنهایی منچگونه نمیشنوی,سرگذشتم را؟!نقل زبان تمام گنجشک های شهر است.

#سعید_فلاحی (زانا کوردستانی)#شعر_کوتاه┏━━━━━━━━━━•┓@ZanaKORDistani63@mikhanehkolop3https://www.instagram.com/zanakordistani?r=nametaghttp://mikhanehkolop3.blogfa.com
هر انسان در زندگی اش دو تا سرگذشت دارد.
یکی سرگذشتِ فتحِ نیکبختی هایش و
دیگری سرگذشتِ شکست هایش. زمانی امید دارد چیزهایی را به دست بیاورد
که خوشبختی اش در آن است.
وقتی به آن تعادلِ هدفمند می رسد؛
سرگذشتِ نیکبختی اش ثبت می شود.
زمانی هم منتظرِ خوشبختی است؛
امّا با مرگ و ناکامی مواجه می شود
و شکست هایش رقم می خورند.تجزیه و تحلیلِ وقایعِ این سرگذشت،
گاهی فقط چند دقیقه در ذهنِ آدم شکل می گیرد.
دقایقی که آخر شب، در ساعت های ناامیدی
و سرگردانی توی مغ
دانلود سریال سرگذشت با لینک مستقیم
سریال ایرانی سرگذشت با کیفیت عالی
قسمت 2 قرار گرفت
دانلود سریال سرگذشت
مشخصات سریال
منتشر کننده : یوز دی ال
نام سریال : سرگذشت
گروه فیلم : اجتماعی
محصول سال : 1398
محصول کشور : ایران
تعداد قسمت ها : 35
تهیه کننده : بهروز مفید
کارگردان : جمال سید حاتمی
بازیگران : نازنین فراهانی، سیما تیرانداز، رابعه مدنی، بهاره رهنما، ناصر هاشمی، بیژن بنفشه خواه، شهره لرستانی، محمد شیری، حسین محب اهری، علیرضا جعفری، مریم بو
قسمت 2 قرار گرفت
دانلود سریال سرگذشت
مشخصات سریال
بازیگران : نازنین فراهانی، سیما تیرانداز، رابعه مدنی، بهاره رهنما، ناصر هاشمی، بیژن بنفشه خواه، شهره لرستانی، محمد شیری، حسین محب اهری، علیرضا جعفری، مریم بو
قسمت 2 قرار گرفت
دانلود سریال سرگذشت
مشخصات سریال
قسمت 2 قرار گرفت
دانلود سریال سرگذشت
مشخصات سریال
بیوگرافی ها را دوست دارم. بعد از سرگذشت فردی مرکوری در ان فیلمی که حماسه کولی نامیده میشد حالا سرگذشت التون جان.خواننده مشهور انگلیس. ایا این فیلمها واقعا بر اساس جزییات دقیق زندگی انها ساخته میشود؟ خب چه دلیلی دارد که این گونه نباشد؟هر چند فیلم فردی مرکوری را تا آخر اخر ندیدم. اما این یکی که به زندگی التون جان می پرداخت تا اخر دیدم اما با دور تند. عجب عجایب خلقه ای بوده این التون جان.

کارگردان: دکستر فلچر- محصول 2019
مقدمه
حضرت رقیه علیها السلام فرزند امام حسین علیه السلام امام سوم شیعیان است. این اثر در پی بررسی سرگذشت آن حضرت و ذکر نام ایشان به نام رقیه در منابع تاریخی است. هدف از این پژوهش، رسیدن به نتیجه ای روشن درباره زندگی و ذکر نام و ابعاد زندگی حضرت رقیه علیها السلام در منابع تاریخی است.
در پی این سؤال که «سرگذشت حضرت رقیه در منابع تاریخی چگونه آمده است؟» نام، نام مادر، محل ولادت، سن، زمان و مکان وفات و محل دفن ایشان در منابع تاریخی مورد بررسی قرار
زمانی که به دنیا اومدم شکل جمجمه ای سرم به شکل قایق بوده عمل جراحی کرده اند توی نه ماهگی ، بعد چند ماه مشخص شد که غضروف لگن های هر دو پام هم مشکل داره اما خب با مدوا و درمانی یکی خوب شد اما اون یکی ش نه و این باعث کوتاهی پام شد تا امروز که باعث شد هفت بار عمل جراحی کنم !!! 
اَعوذُ باللّهِ مِنَ الشَّیطانِ الرَّجیمبِسمِ اللّهِ الرَّحمنِ الرَّحیم
 «وَ مَا أَرْسَلْنَا فِی قَرْیَةٍ مِّن نَّبِیٍّ إِلَّا أَخَذْنَا أَهْلَهَا بِالْبَأْسَاءِ وَالضَّرَّاءِ لَعَلَّهُمْ یَضَّرَّعُونَ»
و ما در هیچ شهر و آبادى پیامبرى نفرستادیم مگر این که اهل آن را به سختى ها و رنج ها گرفتارساختیم. شاید (به خود آیند، و به سوى خدا) بازگردند و تضّرع کنند.
(سوره مبارکه اعراف/ آیه ۹۴)
❇️تفســــــیر ❇️ اگر هشدارها مؤثّر نیفتداین آیات که ب
سلام بر دوستان عزیز:)
من یهویی اومدم که بگم که اقا من تابستون نبودم واسه همین براتون ننوشتم از یکی از خفن ترین سریالایی که دیدم.اسم سریال سرگذشت ندیمه یا the handmaid’s tale این سریال امریکایی که دو فصلشم اومده و من بی صبرانه منتظر فصل سومم به شدن قشنگ و همچنین اعصاب خورد کن هستش و من هیچی راجبش نمیگم که خودتون برین و ببینین اگر دوست داشتین.حالا این سریال از روی یه رمان ساخته شده به همین اسم نوشته شده توسط خانم مارگارت اتوود.توی ایرانم ترجمه شده توسط
غریب قریب: آگاهی به سرگذشت حرم امام رضا(ع) رنگ دیگری به زیارتمان خواهد داد.
غریب قریب : سعید تشکری
معرفی:
آروم آروم که کتاب رو ورق می زنی، خوب گوش کن….صدای هق هق گریه های نویسنده میاد… بلند، مداوم…آروم آروم که با کتاب مأنوس می شی، قصه ها رو لمس میکنی…میشد سعید تشکری رو دید وقتی که لرزید و زانوهاش سست شد. وقتی خمید و جلوی ضریح شکست…
خلاصه:
در ۱۲ دوره از تاریخ به ذکر تاریخ حرم امام رضا (ع) می پردازد، آباد شدن ها و تخریب شدن ها. کتاب رو باید نیمه شب
 کتاب سرگذشت پیامبران: از اهالی آسمان… به گوشم، اخباری متفاوت از آنچه در زمین است

کتاب سرگذشت پیامبران (سلام الله علیهم)نویسنده: لطیف راشدیانتشارات: موسسه انتشارات حضور
معرفی:
اینجا آسمان استصدای من را ازآسمان می شنوید.هرکس می خواهد اخباری متفاوت از هرچه در زمین است رابشنود، با ما بیاید به سرزمین آسمانی ها. (انبیاء الهی)
بریده کتاب:
روزی حضرت ادریس اصحاب خود راجمع کرد وبه آن ها گفت: فرزندان حضرت آدم روزی در محضر آن حضرت اختلاف کردند که به
مقدمه
حضرت رقیه علیها السلام فرزند امام حسین علیه السلام امام سوم شیعیان است. این اثر در پی بررسی سرگذشت آن حضرت و ذکر نام ایشان به نام رقیه در منابع تاریخی است. هدف از این پژوهش، رسیدن به نتیجه ای روشن درباره زندگی و ذکر نام و ابعاد زندگی حضرت رقیه علیها السلام در منابع تاریخی است.
در پی این سؤال که «سرگذشت حضرت رقیه در منابع تاریخی چگونه آمده است؟» نام، نام مادر، محل ولادت، سن، زمان و مکان وفات و محل دفن ایشان در منابع تاریخی مورد بررسی قرار
دانلود کتاب سرگذشت کوروش بزرگ
کوروش بزرگ، بنیان zwnj;گذار سلسله هخامنشیان، یکی از خوشنام zwnj;ترین و پیروزمند zwnj;ترین فرمانروایان تاریخ جهان است. آنچه درباره این شخصیت، جالب می zwnj;نماید همسخنی و اشتراک منابع تاریخی درباره نیک سیرتی وی می zwnj;باشد. منابع تاریخی درباره کمتر پادشاهی چنین شرایطی دارند؛ آن هم ...
دریافت فایل
تقدیر، آیا سرنوشت همه را از اول نوشته اند و ما در نهایت به چیزی می‌رسیم که از اول قرار بود برسیم؟ فیلم میلیونر زاغه‌نشین با روایت سرگذشت پرپیچ و خم و سخت و مشقت بار یک زاغه‌نشین قصد دارد به این سوال جواب مثبت دهد.
ادامه مطلب
زندگی عرفانی
۳۴- فرق زندگی عرفانی و ظلمانی بسیار ساده است: زندگی جدی و زندگی بازی و شوخی: صداقت با خود و مکر با خود: صدق با خدا و مکر با خدا. همین و بس!
۳۵- همه می دانند که خدا هست و بر روی زمین و در زندگی حاضر و ناظر است و هر چند وقت یکبار با او روبرو می شوند ولی اکثراً به روی خود نمی آورند و روی بر می گردانند و خود را می فریبند. همین و بس!
استاد علی اکبر خانجانی 
کتاب سرگذشت روح من
 92- کتاب صوتی (1) سرگذشت روح من (فرستاده مردم به سوی خدا) - ۱۳۸۸ (The life of My S
به نام خدا
با سلام و احترام و تبریک عید بزرگ مبعث بر همگی
   ابلیس ملعون اطاعت امر خدا را نکرد و بر حضرت آدم علیه السلام سجده نبرد و جهنمی شد.
از سرگذشت این جن رانده شده درس عبرت بگیرید و از رهبر انقلاب آیت الله خامنه ای پیروی کنید تا جهنمی نشوید.
زیرا خداوند به ما دستور داده به رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم ایمان بیاوریم و ایشان دستور داده اند به امامان معصوم علیهم السلام ایمان بیاوریم و معصومین دستور داده اند در زمان غیبت از راویان حدیث
نویسنده: کیم وو چونگ
مترجم: محمد سوری
سال چاپ 1989
.این کتاب در سال اواخر سال 1370 در ایران ترجمه شد
،سرگذشت شگفت انگیز "کیم وو چونگ" تاجر کره ای
کسی که پیروزی های صنعت و بازرگانی
.امروز کره مدیون سخت کوشانی همانند اوست

ادامه مطلب
بسم الله الرحمن الرحیم
سعی کردم بپذیرم همه چیز رو و خوشبختی رو بسازم
همه چیز داشت خوب پیش میرفت حالم عالی بود
اما انگار امتحان ها تمومی نداره و حس خوشبختی دوامی نداره...
اشکالی نداره این دنیا پایان داره ولی زندگی انسان نه
میدونین ترسم از اینه که به خاطر این نارضایتی ها زندگی ابدیم تحت الشعاع قرار بگیره
+ازاینکه قصه های سرگذشت رو کامل نکردم عذر میخوام اصلا مرور خاطرات برام جذاب نیست
جدا از این‌که حین خوندن یه رمان، صدای ذهنم از راوی اون داستان تقلید می‌کنه، این‌که کدوم ویژگی داستان بیشتر به چشمم می‌آد هم روی انگیزه‌ و نوع نوشتنم تأثیر می‌ذاره. یه کتاب توصیفات زیادی داره (مثل اغلب آثار رئالیسم و ناتورالیسم، مثل باباگوریو، نوشته بالزاک)، یکی می‌خواد دنیا رو خیلی قشنگ نشون بده (مثل ژه یا دیوانه‌وار کریستیان بوبن)، یکی خواننده رو توی تاریکی‌های دنیا گیر می‌اندازه (شاید بشه گفت مثل مردگان زرخریدِ نیکولای گوگول و آب
  یکی از ماموریت های خطیر قشر((خود روشنفکر پندار)) در کشور ما این است که هر چیز مورد پذیرش مردم را نفی کنند!.
  جناب احمد حلت برای خیلی ها معرف حضور هست. ایشان هم مثل خیلی از روانشناسان کشور مان عقده ی روشنفکر نامیده شدن دارد!
ادامه مطلب

علاج العقم فی ایران
یشیر علاج الخصوبة إلى الدواء المتبع من أجل مساعدة أولئك الذین یعانون من مشاكل الحمل ً. لذلك، یتم أخذ المساعدة الطبیة الاصطناعیة لمساعدتهم فی هذه العملیة. منذ أن تم استخدام علاج الخصوبة لعلاج حالات العقم عند المرضى، یشار إلیه أیضًا باسم "علاج العقم" (علاج الخصوبة). هذا النوع من المساعدة الطبیة الاصطناعیة  تساعد علی الإنجاب. و هذه العملیه فی تزاید یوما"بعد یوم.
site : www.dryouna.com

علاج العقم
العقم هو مرض یصیب جهاز التكاثر لدى
علاج العقم فی ایران
یشیر علاج الخصوبة إلى الدواء
المتبع من أجل مساعدة أولئك الذین یعانون من مشاكل الحمل ً. لذلك، یتم أخذ
المساعدة الطبیة الاصطناعیة لمساعدتهم فی هذه العملیة. منذ أن تم استخدام
علاج الخصوبة لعلاج حالات العقم عند المرضى، یشار إلیه أیضًا باسم "علاج
العقم" (علاج الخصوبة). هذا النوع من المساعدة الطبیة الاصطناعیة  تساعد
علی الإنجاب. و هذه العملیه فی تزاید یوما"بعد یوم.
site : www.dryouna.com

علاج العقم
العقم هو مرض یصیب جهاز التكاثر ل
لومومبا؛ نخست‌وزیری که MI6 در اسید حل کرد
نگاهی به سرگذشت پاتریس لومومبا، این مبارز ضد استعمار، سند جنایت هولناک دیگری از دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا و بریتانیا را ورق می‌زند که آشکارا منتخب یک ملت را برای تداوم استثمار و استعمار ثروت آفریقا، به وحشیانه‌ترین شکل ممکن به قتل می‌رسانند.

ادامه مطلب
 کتاب زیبای تنها محمود طلوعی pdf    

دانلود فایل

اگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنیدنتایج وب
دانلود رایگان کتاب زیبای تنها محمود طلوعی pdf | mae | 7657mae.manstar.ir › mae › htmlدانلود رایگان کتاب زیبای تنها محمود طلوعی pdf. معرفی کتاب:(زیبای تنها) ثریاا، زنی که روزگاری یگانه ااز محبوبترین و مشهورترین زنان جهان به آامار می آامد و عکس هاا ...
دانلود رایگان کتاب زیبای تنها محمود طلوعی pdf | sibfilesibfile.totiafile.ir › sibfile › htmlدانلود رایگان کتاب ز
 کتاب زیبای تنها محمود طلوعی pdf    

دانلود فایل

دانلود رایگان کتاب زیبای تنها محمود طلوعی pdf | mae | 7657mae.manstar.ir › mae › htmlدانلود رایگان کتاب زیبای تنها محمود طلوعی pdf. معرفی کتاب:(زیبای تنها) ثریاا، زنی که روزگاری یگانه ااز محبوبترین و مشهورترین زنان جهان به آامار می آامد و عکس هاا ...
دانلود رایگان کتاب زیبای تنها محمود طلوعی pdf | sibfilesibfile.totiafile.ir › sibfile › htmlدانلود رایگان کتاب ز
دانلود رایگان کتاب زیبای تنها محمود طلوعی pdf    

دانلود فایل

دانلود رایگان کتاب زیبای تنها محمود طلوعی pdf | sibfilesibfile.totiafile.ir › sibfile › htmlدانلود رای
سوالات علوم ششم درس دوم
سوالات درس 2 علوم ششم با حواب (سرگذشت دفتر من)

درس دوم علوم ششم ابتدایی با موضوع سرگذشت دفتر من میباشد . شما میتوانید در این مطلب سوالات درس 2 علوم را همراه با پاسخنامه دریافت نمایید.
سوالات علوم ششم درس دوم

1. شما چه روش های برای ثبت آثار فرهنگی و هنری نیاکان می شناسید ؟پاسخ: 1) روی سنگ می نوشتند. 2) روی ظرف های سفالی می نوشتند. 3) روی پارچه ی ابریشمی می نوشتند.
2. چه کاربردهای دیگری از کاغذ در زندگی روزمره ی خود سراغ دارید؟پ

توضیحات محصول

کد محصول: 1EN468
وزن محصول: 1.79  گرم

کیفیت برش لیزر ورقه های 18 عیار که همچون پازل به هم بافته شده، بسیار بالا می باشد. این گوشواره یکی از پیشنهادات ویژه ما به شما مخاطبین طلا و جواهر احسان می باشد چرا که استفاده از آن به صورت روزانه و 24 ساعته محدودیتی برای شما ایجاد نخواهد کرد و رنگ آن ثابت خواهد ماند.
گوشواره دخترانه خانگی (VENTURE) سرگذشت

شاید مطالب زیر برایتان جالب باشد:

مراقبت از حلقه نامزدی با چند روش ساده!
شخصیت شناسی افراد از
پتروس گونسالووس؛ مرد جنگلی
در سال ۱۵۳۷ نوزاد عجیبی در جزیره ی تنفریف اسپانیا متولد شد که تمام بدنش پوشیده از مو بود. والدین این کودک تصور می کردند او به یک مرض شیطانی مبتلا است (در آن زمان مردم هنوز چیزی از بیماری هایپرتریکوز یا سندروم پرمویی نمی دانستند) و وقتی پتروس ۱۰ ساله شد او را به دزدان دریایی فرانسوی فروختند. دزدان دریایی به پتروس «مرد جنگلی» می گفتند و او را به هنری دوم، پادشاه فرانسه معرفی کردند.
ادامه مطلب
نوشته‌هایی که درباره‌ی کاشفان قطب خوانده‌ام همیشه من را بیش از سرگذشت کسانی که فضانورد بوده‌اند یا کاشفان کف اقیانوس‌ها و معادن به خود جذب کرده‌اند. کاشفان قطب با چیزی مواجه شده‌اند که من اصلا خیال رویارویی با آن را به ذهنم راه نمی‌دهم: دوام آوردن در سرما، چشم در چشم طبیعت وحشی یخ‌زده شدن.
شاید به همین علت برایم جذاب است. چون می‌دانم برای من آدمی که سفر اکتشاف قطب را شروع می‌کند، از همان لحظه‌ی ایده‌پردازی تا روزی که بازگردد (یا یخ ب
                                    ​​​​​​
مارگارت آتوود در سرگذشت ندیمه(The Handmaid’s Tale)،  تبعیض‌های جنسینی و نگاه های جنسیت زده را در بستر یک انقلاب، در زمانی نامعلوم به روشنی و با بی رحمی و صراحت ترسیم می کند. رمان قصه ی ندیمه حکومتی را در ذهن خواننده به تصویر می کشد که زنان هدف اصلی ظلم حکومت محسوب می شوند و حقوق و آزادی های فردی آنان به شدت نقض می شود.
آن‌ها اجازه کار در خارج از خانه، مالکیت دارایی‌های خود، و ارتباط با دیگران را طبق قانون جدی
سرگذشت اکبرخان نوروزی واقعا شنیدنی و سوزناک بود آن هم با
صدای نیناک استاد کسایی.
چیز جالبی که استاد کسایی می فرمودند این بود که استاد
اکبرخان اهل خیلی از چیز ها بود ولی ساز ملکوتی داشت و به قول استاد، ایشان به
جمال مطلق متصل بود که می توانست سازی بزند که استاد شهناز و کسایی را در گوشه ای به
خلسه فرو ببرد.
برای خودم جالبه کسی که اهل همه چیز بود چطور می تواند به
ملکوت بپیوندد. البته این یک حرف علمی نیست (اتصال و این حرف ها) ولی قابل
اعتناست. به نظر
سرگذشت واقعی هیون هی دختری باهوش و خوشگل جاسوس کره شمالی که یک هواپیما کره جنوبی با ۱۱۵ نفر را منهدم میکند و قبل از خودکشی با سیانور در بحرین دستگیر میشود و به کره جنوبی تحویل داده میشود و در انجا متوجه دروغ پرداری های حاکم خونخوار کره شمالی درباره کره جنوبی و باقی کشورهای اروپایی و..می شود...
خیلی جالب بود
_یک اخلاق بدی دارم وقتی جایی کامنت می گذارم اگر همان روز سر بزنم‌یا نهایتا همان هفته پاسخ رو خواهم خواند و در صورت نیاز جواب..وگرنه به کل ی
                                    ​​​​​​
مارگارت آتوود در سرگذشت ندیمه(The Handmaid’s Tale)،  تبعیض‌های جنسینی و نگاه های جنسیت زده را در بستر یک انقلاب، در زمانی نامعلوم به روشنی و با بی رحمی و صراحت ترسیم می کند. رمان قصه ی ندیمه حکومتی را در ذهن خواننده به تصویر می کشد که زنان هدف اصلی ظلم حکومت محسوب می شوند و حقوق و آزادی های فردی آنان به شدت نقض می شود.
آن‌ها اجازه کار در خارج از خانه، مالکیت دارایی‌های خود، و ارتباط با دیگران را طبق قانون جدی
به نام خدا

از حضرت زهرا سلام الله علیه نقل شده : .......
علی علیه السلام به پدرم گفت : ای رسول خدا به من بگو این جلوس (و نشستن ) ما در زیر کساء چه فضیلتی (و چه شرافتی ) نزد خدا دارد؟
پیغمبر(صلی الله و آله و سلم ) فرمود: سوگند بدان خدائی که مرا به حق به پیامبری برانگیخت و به رسالت و نجات دادن (خلق ) برگزید که ذکر نشود این خبر (و سرگذشت ) ما در انجمن و محفلی از محافل مردم زمین که در آن گروهی از شیعیان و دوستان ما باشند
1- جز آنکه نازل شود بر ایشان رحمت (حق )
2- و ف
«آخرین دختر» اثر نادیا مراد.
روایت زندگی دختر ایزدی‌ای که بعد از تصرف شدن روستای کوچو توسط داعش، مردان خانواده‌ش کشته میشن و زنان توسط داعش به برده‌گی گرفته میشن. دختری که بارها و بارها مورد تجاوز قرار میگیره و موظف میشه به اجبار مسلمان بشه. نادیا مراد در سال ۲۰۱۸ برنده‌ی جایزه‌ی صلح نوبل میشه.
ترجیح میدم نظرات شخصیم رو درمورد این کتاب نگم. فقط اینکه سرگذشت بسیار دردناکیه..
داستانی که در این وبلاگ با شما به اشتراک خواهم گذاشت. داستان سرگذشت یک معلم سپاه دانشی در اواخر حکومت پهلوی هست.
داستان به پایان نرسیده و به مرور کامل می شود.
پس شاید به بعد از انقلاب هم کشیده شود.
داستان به زبان فارسی روایت شده ولی گفتگوی میان اشخاص، گیلکی است. 
در شیوه نوشتار گفتگوها به گیلکی به اصول نگارش بر مبنای حروف عربی که در فارسی نیز رعایت می شود پایبند مانده ام.
اگر پرسشی درباره شیوه نگارش در این داستان دارید با کمال میل پاسخگو هستم.
 درباره فیلم
سرگذشت خانواده‌ای در شش دهه. روایت زندگی محتشم از ۱۵ تا ۸۰ سالگی که در مرگ خواهر بزرگترش خود را مقصر می‌داند.

بازیگران :مهدی هاشمی, شهاب حسینی, مهران رجبی, ناصر هاشمی, نازنین فراهانی, مینا ساداتی, معصومه بافنده

دانلود با لینک مستقیم رمز فایل : www.hajiland.blog.ir پیشنمایش نویسنده : حاجی لند
The Chronicles of Riddick: Dark Fury 2004,دانلود انیمیشن The Chronicles of Riddick Dark Fury,دانلود انیمیشن The Chronicles of Riddick: Dark Fury 2004,دانلود انیمیشن سرگذشت ریدیک,دانلود رایگان,دانلود زیرنویس فارسی انیمیشن The Chronicles of Riddick: Dark Fury 2004,دانلود فیلم The Chronicles of Riddick: Dark Fury,دانلود فیلم علمی تخیلی,دوبله فارسی,زبان اصلی,کیفیت DVDRip,
ادامه مطلب
1_ لبخند همسر
2_ رضایت پدر و مادر
3_ آگاهی دادن به دیگران
4_برآورده کردن خواسته های خانواده و دیگران
5_ خوردن سالاد و مخصوصا سس سالاد
6_ موفقیت دیگران
7_ کمک به دیگران
8_ بخشش از هر مدل و نوع و شکلش
9_ شنیدن خاطرات زندگی دیگران
10_ نصیحت شدن
11_  خبر ازدواج دیگران
12_ دیدن کسایی که تازه ازدواج کردن
13_ خوردن
14_ نوشیدن آب
15_ مسافرت 
16_ رانندگی کردن
17_ دیدن مکانهای تاریخی
18_ دیدن مکانهای عجیب
19_ تماشای مستند های تاریخی از سرگذشت ادمهای بزرگ تاریخ
20_ گپ زدن با همس
فیلمنامه اقتباسی چه چیزی استفیلم‌نامهٔ اقتباسی به فیلم‌نامه‌ای گفته می شود که از روی نوشته ادبی , یک اثر هنری و یا این که رویدادها ارگانیک با محتوایی شبیه اقتباس شده باشد .

فیلمنامه‌های اقتباسی که منشاء مهم الهام قصه‌های آنها در بیرون از ذهن و تصور فیلم‌نامه‌نویس‌های آن ها قراردارد , بیشتر از فیلم‌نامه‌های اصیل و اورجینال می‌باشند . اکثری از فیلم‌نامه‌نویسان برنا و دیرین ترجیح می دهند از منابع متمایز نظیر ک
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی
دراسلام عمری
کعبه بدستور امیراهل سقیفه یزید
به آتش کشیده شد
و ناموس اصحاب پیامبر در مدینه بر سپاهیان یزید حلال شد و نطفه های زنا بسته شد در کنار مرقد پیامبر،با بی ایمانی تمام  اسب بستند
هیچ گروهی مانند مسلمانان عمری به اصحاب پیامبر رحمت بی احترامی نکردند و آنها را به شهادت نرساندند
سرگذشت اصحاب پیامبر را در حکومت ابابکر و عمر و عثمان بخوانید

زبان آلمانی
(Deusche Schrache)، پر کاربردترین زبان اتحادیه اروپا و زبان مادری حدود
۹۵ میلیون نفر، برای رسیدن به شکل کنونی خود، مسیر زیادی را طی کرده و
دستخوش تغییرات زیادی در حین اتفاقات گذشته شده است.
از خانواده‌ی
زبان های هندو_اروپایی و از شاخه‌ی زبان‌های ژرمنی غربی در کنار انگلیسی،
هلندی و آفریکانس است که بیشتر در اروپای مرکزی صحبت میشود.
بخاطر
تعداد مقالات نوشته شده به این زبان؛ دومین زبان علمی و سومین زبان رایج در
محیطهای مجازی و اینترن
در پرداختن به حوزه گردشگری، نباید اسیر اعداد شد. نمی‌توان تاثیر افراد را فراموش کرد، زیرا یکایک آنها، قلب تپنده گردشگری هستند. سازمان بین‌المللی گردشگری در کتابی با عنوان «داستان‌های گردشگری: داستان من، جامعه من، آینده ما» سرگذشت کسانی را روایت می‌کند که برای توسعه گردشگری و ایجاد تغییری مثبت در اجتماع پیرامون خود کوشیده‌ و لحظات به یاد ماندنی برای گردشگران ساخته‌اند. این کتاب، بازتاب تکاپوی افرادی است که ظرفیت‌های جوامع خود را خلا
 کتاب سرگذشت پیامبران: از اهالی آسمان… به گوشم، اخباری متفاوت از آنچه در زمین است

کتاب سرگذشت پیامبران (سلام الله علیهم)نویسنده: لطیف راشدیانتشارات: موسسه انتشارات حضور
معرفی:
اینجا آسمان استصدای من را ازآسمان می شنوید.هرکس می خواهد اخباری متفاوت از هرچه در زمین است رابشنود، با ما بیاید به سرزمین آسمانی ها. (انبیاء الهی)
بریده کتاب:
روزی حضرت ادریس اصحاب خود راجمع کرد وبه آن ها گفت: فرزندان حضرت آدم روزی در محضر آن حضرت اختلاف کردند که به
در پرداختن به حوزه گردشگری، نباید اسیر اعداد شد. نمی‌توان تاثیر افراد را فراموش کرد، زیرا یکایک آنها، قلب تپنده گردشگری هستند. سازمان بین‌المللی گردشگری در کتابی با عنوان «داستان‌های گردشگری: داستان من، جامعه من، آینده ما» سرگذشت کسانی را روایت می‌کند که برای توسعه گردشگری و ایجاد تغییری مثبت در اجتماع پیرامون خود کوشیده‌ و لحظات به یاد ماندنی برای گردشگران ساخته‌اند. این کتاب، بازتاب تکاپوی افرادی است که ظرفیت‌های جوامع خود را خلا
در پرداختن به حوزه گردشگری، نباید اسیر اعداد شد. نمی‌توان تاثیر افراد را فراموش کرد؛ زیرا یکایک آنها، قلب تپنده گردشگری هستند. سازمان بین‌المللی گردشگری در کتابی با عنوان «داستان‌های گردشگری: داستان من، جامعه من، آینده ما» سرگذشت کسانی را روایت می‌کند که برای توسعه گردشگری و ایجاد تغییری مثبت در اجتماع پیرامون خود کوشیده‌ و لحظات به‌یاد ماندنی برای گردشگران ساخته‌اند. این کتاب، بازتاب تکاپوی افرادی است که ظرفیت‌های جوامع خود را خل
کتاب کوچ لبخند نویسنده: حسین قرایی انتشارات: نشر امینان

کتاب کوچ لبخند: سرگذشت شهید علی قمی کردی… سرگذشتی خواندنی

کتاب کوچ لبخندنویسنده: حسین قراییانتشارات: نشر امینان
معرفی:
فقط می تونم بگم خاطرات شیرین و هیجان انگیز و البته عبرت انگیز شهید بزرگوار علی قمی رو از دست ندید!
بریده کتاب:
مسئول سیاسی حزب دموکرات که به اسارت آنها درآمد می گفت: قاسملو وقتی متوجه حضور علی قمی در میدان شد با ترس گفت:« مقاومت فایده ای نداره، کاوه وقمی مقابلمان هس
دایره المعارف حمل و نقل
کتابی ساده و پر از تصویر درباره چگونگی اختراع و پیشرفت انواع وسایل نقلیه است. مخاطب در این کتاب با سرگذشت اتومبیل، موتور سیکلت، هواپیما، هلی کوپتر، زیر دریایی، کشتی و فضاپیما آشنا میشوند.
این کتاب دارای سه بخش وسایل نقلیه زمینی، وسایل نقلیه دریایی و وسایل نقلیه هوایی میباشد.  در هر بخش هم ابتدا به معرفی وسایل نقلیه نخستین مربوط به آن بخش و سپس به معرفی وسایل در طول زمان پرداخته است.
مطالعه این کتاب به عزیزان نوجوان د
میدونید خدابیامرز با اینکه تحصیلات حقوقی داشته اصلا مطلب حقوقی ننوشته؟! میدونید پدرش واعظ بوده؟! به نوشته های شیرین و شیواش میاد از دوازده سالگی ایران نبوده باشه؟!!!!!  میدونید تا 106سالگی زندگی کرده؟!این مطلبو از ویکی پدیا کپی کردم خوندنش میتونه خوب باشه ضمنا خدابیامرزم بگید جای دوری نمیره ممنون
ادامه مطلب
تصویر زیر مربوط به وب‌سایت صندوق نفت نروژ با نام Oljefond است رقم موجود در صندوق را به صورت به‌روز و برای همه به طور شفاف قرار داده‌اند:
موجودی صندوق نفت نروژ، همین امروز نزدیک به ۹ تریلیون کرون،‌ یا یک تریلیون دلار امریکاست! (بله درست خواندید، هزار میلیارد دلار) رقمی شگفت‌آور برای کشوری با جمعیت پنج میلیون و اندی! و جالب‌تر اینکه با واریز سود به صندوق رقم آن در حال افزایش می‌باشد و این افزایش موجودی به صورت لحظه‌ای در سایت برای تمام مردم دن
مدیر مدرسه نام یکی از رمان‌های جلال آل احمد نویسندهٔ معاصر ایران است. آل احمد این رمان را در سال ۱۳۳۷ به چاپ رساند. در همین سال جلال نوشته دیگری را نیز به نام سرگذشت کندوها برای چاپ آماده می‌کند.
خلاصه‌ای از داستان
راوی داستان که از آموزگاری به تنگ آمده‌است، برای آسودگی خود و داشتن درآمد بیشتر و بی دردسر به مدیری دبستان رو می‌آورد، بی‌آنکه بداند چه دردسرهایی در پی خواهد داشت. دبستان «شش کلاسه نوبنیاد» ی در «دو طبقه بود و نوساز بود و در دام
تصویر زیر مربوط به سایت صندوق نفت نروژ با نام Oljefond است. رقم موجود در صندوق را به صورت به‌روز و برای همه به طور شفاف قرار داده‌اند:
موجودی صندوق نفت نروژ، همین امروز نزدیک به ۹ تریلیون کرون،‌ یا یک تریلیون دلار امریکاست! (بله درست خواندید، هزار میلیارد دلار) رقمی شگفت‌آور برای کشوری با جمعیت پنج میلیون و اندی! و جالب‌تر اینکه با واریز سود به صندوق رقم آن در حال افزایش می‌باشد و این افزایش موجودی به صورت لحظه‌ای در سایت برای تمام مردم دنیا ق
به نام خداوند بخشنده مهربان
با سلام
کتاب فرمانده ی شهر
بر اساس زندگی شهید محمد جهان آرا
نویسنده : داوود بختیاری دانشور
ناشر : انتشارات سوره مهر
قیمت : ۳۰۰۰ تومان
این کتاب سرگذشت داستان گونه ی یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس رو روایت میکنه. اطلاعات این مجموعه از مصاحبه با هم رزمان،خانواده ها و دوستان این شهدای گرانقدر گردآوری شده است.
می تونید این کتاب رو از سایت طاقچه دانلود کنید.
ادامه مطلب
همون روزی که نتونستم توی دانشگاه دووم بیارم و رفتم سرویس بهداشتی زدم زیر گریه و بعدش بدون توجه به بقیه کلاس هام رفتم مترو و برگشتم خونه باید می فهمیدم افسردگیم شدت پیدا کرده و تا اون موقع نمیدونستم داروهای ضدافسردگی رو بدون نسخه میدن و بعد فلوکستین رو پیدا کردم و روزی یه دونه با دوز 20 خوردم به مدت 6 ماه و بعد ولش کردم؛ میدونستم اگه نخورم نمیتونم دانشگاه رو تموم کنم. 
من همون سال کنکور از هم پاشیدم و باید همون موقع خودمو درمان میکردم ولی نمیدو
تازه واردم در بیان ولی نه در وب نویسی. از سال ۸۷ شروع کردم با وبی در بلاگفا و در عرصه ی ریاضی که رخدادهای مدرسه امان را ثبت میکردیم با جمعی از همکاران. در کنارش وب شخصی ام را به راه انداختم تا سال ۹۴ که سرور بلاگفا دچار مشکل شد و پستهای چند ساله ام را گرفت و پس نداد با حالتی قهر به بلاگ اسکای مهاجرت کردم و ۴ سالی هم در بلاگ اسکای قلم زدم. از همه چیز. مادرانه هایم که شیطنتهای وروجکهایم را روایت میکرد. داستان پاییزان که راوی عشق نافرجام بود. داستا
سلام و نور

هفته ای که گذشت فرمانده ی گروهان کودک امر کردن که باید با یه ساز و کاری جدید قدم برداریم و آرایش کاری مون رو متفاوت تر کنیم
تقریبا مصادف با همین اتفاق، من و عسگریان جان هم جلسه ای با فرمانده کل گردان های مدرسه داشتیم و عجب جلسه ای بود. روح و جان همگی تون بهره مند از برکاتش
یکی دو هفته ی پیشش هم که سفر مشهد بود و سرگذشت هایی که اونجا داشتیم و فرصت بیانش نیست
جریانات درجه یک کلاس مکی مون هم که در این بین جایگاه ویژه ای دارن
خلاصه کنم
خو
چندی می شود که نیستم،کمیاب و نا پیدا...گه گاه به بیان سری میزنم و پیام ها و برخی از نوشته های دوستان را چک می کنم.سرم و شلوغ و ذهنم بد درگیر است که آیا زندگی میکنم؟یا...یا تلاش می کنم تا زنده بمانم.قطعا این جمله سرگذشت زندگی اکثر ما انسان هاست. در سرزمینی که خاک کوروش نام دارد انسان هایش از راه و آیین کوروش به دورند اما همچنان ادعا دارند.چشمان مردان سرزمین من نه تنها حجاب و پوشش زنان سرزمینم نیست بلکه،چشمان مردان این سرزمین عاملی بر فساد و زنان ا
۱. دیشب در شبکه یک، مجموعه ی «سرگذشت» را دیدم. موضوع این قسمت «پدر» بود؛ فیلمی آموزنده که نزدیک بود اشکم را در بیاورد! خاصیت واقعاً مثبت فیلم، این بود که داستانی غیرقابل پیش بینی داشت و مرا سر جایم میخکوب کرد. دقیقه ی پایانی فیلم هم که دیگر حرف نداشت. همچنین، قبل و بعد از پخش فیلم، یک خانم روانشناس در قاب شبکه یک نشست و درباره ی فیلم صحبت کرد تا اثر تربیتی آن بیشتر باشد.
داستان درباره ی پدری پیر و رفتگر است که خیابان ها را پاک و تمیز می‌کند. در د
کتاب شدن اثر میشل اوباما، در نخستین ماه انتشارش رکورد فروش را شکست! این کتاب که عنوان پرفروش‌ترین کتاب سال آمریکا را نصیب خود کرد، زندگی شخصی همسر اولین رئیس‌جمهور سیاه‌پوست آمریکا را قبل و بعد از ورود به کاخ سفید روایت می‌کند. میشل اوباما بانوی اول پیشین آمریکا، با استفاده از شیوه‌ای صمیمانه شما را به دنیای خود دعوت می‌کند و از تجربیاتی سخن می‌گوید که شخصیت او را شکل داده‌اند. در واقع کتاب شدن حکایت سرگذشت زنی است که دشواری‌ها و موان
در کتب تاریخی تعداد فرزندان حضرت علی بن الحسین علیه السلام متفاوت ذکر شده است.در کتاب « مناقب » فرزندان امام 12 نفر، در کتاب « کشف الغمه » 9 نفر (همگی پسر) و در کتاب «موالید اهل البیت» 8 نفر ذکر شده است.بعضی مورخین امام را دارای ده پسر و چهار دختر، و «ابن سعد » در « طبقات » دارای 17 فرزند می‌دانند.اما شیخ مفید فرزندان امام را پانزده نفر می‌داند:1- امام محمد باقر علیه السلام ملقب به ابو جعفر که مادرش فاطمه ام عبدالله ، دختر حضرت امام حسن مجتبی ع
به گزارش ایسنا، اوایل بامداد یک شنبه بسیار از ۱۰۰۰ نیروی آتش نشان به منظور اطفای سه تک حریق گسترده جنگلی به مناطق مرکزی پرتغال اعزام شدند و این سرگذشت موجب شد دستور تخلیه بخش هایی از یک روستا صادر شود. مقامات محلی با بیان این که در جریان این آتش سوزی ها تاکنون یک نفر دچار مصدومیت شدید شده، بیان داشتند: وزش باد شدید عملیات اطفای حریق را که از عصر روز گذشته تو «کاستلو برانکو»، منطقه ای در ۲۲۵ کیلومتری شمال شرق لیسبون، پایتخت این قلمرو آغاز شده
کتاب شدن نوشته ی میشل اوباما توسط نشر هورمزد منتشر شده است. این کتاب مجموعه خاطرات دختری است سیاه پوست از طبقه ی کارگر که موفق شد در جایگاه بانوی اول ایالات متحده آمریکا قرار بگبرد. دختری که زمانی وکیل بوده برای مدتی در سمت معاون بیمارستان فعالیت کرد و دوره ای نیز معاون یک سازمان غیرانتفاعی. کتاب مجموعه ای است از سرگذشت این زن سیاه پوست و روزگار ورود و زندگی و سپس ترک کاخ سفید از زبان خودش.
کتاب شدن از پرفروش ترین کتاب های سال ایالات متحده ی آ
آقای همسر رفته تهران و من خانه مامان هستم. باید بنشینم سر پایان نامه و کلکش را بکنم ولی عجیب بی حوصله ام. صدایی توی سرم از دیشب گیر داده که برو یک قسمت از فصل سوم سرگذشت ندیمه را ببین و من در مقابلش مقاومت می کنم. می دانم مثل آدمیزاد سریال نمی بینم و اگر بنشینم سرش باید تا آخر ببینم.
شاید با مامان برویم خانه یکی از اقوام دخترک کوچولویشان را ببینیم تا کمی سرحال شوم.
باید برای زمان های استراحت هم بروم سراغ آموزش های دیجیتال مارکتینگ سایت متمم، بلک

سرگذشت انسل آدامز :
انسل آدامز (Ansel Easton Adams)(۱۹۰۲-۱۹۸۴) یک عکاس آمریکایی است. شهرت وی بیش تر به دلیل عکس‌های او از طبیعت و چشم اندازهای غرب آمریکا است. به جرات می توان گفت که وی نامدارترین عکاس آمریکایی سده‌ی بیستم میلادی است که طبیعت وحشی آمریکای شمالی را با عکسهای شگفت‌انگیزش از چشم‌اندازهای ناهموار و خیال‌پرور‌ به رُخ میلیونها نفر کشاند.
برای مشاهده متن کامل به ادامه مطلب مراجعه کنید .
ادامه مطلب
در کتب تاریخی تعداد فرزندان حضرت علی بن الحسین علیه السلام متفاوت ذکر شده است.در کتاب « مناقب » فرزندان امام 12 نفر، در کتاب « کشف الغمه » 9 نفر (همگی پسر) و در کتاب «موالید اهل البیت» 8 نفر ذکر شده است.بعضی مورخین امام را دارای ده پسر و چهار دختر، و «ابن سعد » در « طبقات » دارای 17 فرزند می‌دانند.اما شیخ مفید فرزندان امام را پانزده نفر می‌داند:1- امام محمد باقر علیه السلام ملقب به ابو جعفر که مادرش فاطمه ام عبدالله ، دختر حضرت امام حسن مجتبی ع
.
پروژه آماده افتر افکت پکیج اسلایدشو تاریخی The History Pack ، قالب چند منظوره برای ساخت اسلایدشو ارائه و نمونه کار، بیوگرافی، تاریخچه، پرزنتیشن و… می باشد. این پروژه دارای 28 جایگاه عکس و ویدئو به همراه قسمتی برای نوشتن توضیحات در کنار عکس نیز می باشد. علاوه بر جایگاه متن برای توضیحات طولانی، یک زیرنویس با تایپ خودکار در قالب اضافه شده که می توانید توضیح مختصری درباره عکس یا موضوع ارائه شده بنویسید. نسخه دوم این قالب بصورت تایم لاین (Timeline) یا گاهش
دانلود کتاب صوتی شوهر آهو خانم

دانلود فایل

داستان صوتی شوهر آهو خانم - پایگاه دانلود رایگان کتاب | ...www.takbook.com › book › داستان-صوتی-شوهر-آهو-خانم۱۷ شهریور ۱۳۹۷ - دانلود کتاب صوتی شوهر آهو خانم. admin; دانلود ... شوهر آهو خانم اثری زیبا و تاثیرگذار از علی‌محمد افغانی است. این کتاب بین ... زبان کتاب : فارسی.
دانلود کتاب صوتی شوهر آهو خانم - پایگاه دانلود رایگان کتابwww.takbook.com › 223865-audio-ebook › دانلود-کت...۱۷ شهریور ۱۳۹۷ - دانلود کتاب صوتی ش
کتاب صوتی شوهر آهو خانم

دانلودفایل

داستان صوتی شوهر آهو خانم - پایگاه دانلود رایگان کتاب | ...www.takbook.com › book › داستان-صوتی-شوهر-آهو-خانم۱۷ شهریور ۱۳۹۷ - دانلود کتاب صوتی شوهر آهو خانم. دانلود کتاب صوتی شوهر آهو خانم. شوهر آهو خانم اثری زیبا و تاثیرگذار از علی‌محمد افغانی است. این کتاب بین سال‌های ...
دانلود کتاب شوهر آهو خانم - علی محمد افغانی - کتابراهwww.ketabrah.ir › داستان و رمان › داستان و رمان ایرانیکتاب شوهر آهو خانم اثر عل
کتاب صوتی شوهر آهو خانم

دانلود فایل

داستان صوتی شوهر آهو خانم - پایگاه دانلود رایگان کتاب | ...www.takbook.com › book › داستان-صوتی-شوهر-آهو-خانم۱۷ شهریور ۱۳۹۷ - دانلود کتاب صوتی شوهر آهو خانم. دانلود کتاب صوتی شوهر آهو خانم. شوهر آهو خانم اثری زیبا و تاثیرگذار از علی‌محمد افغانی است. این کتاب بین سال‌های ...
دانلود کتاب شوهر آهو خانم - علی محمد افغانی - کتابراهwww.ketabrah.ir › داستان و رمان › داستان و رمان ایرانیکتاب شوهر آهو خانم اثر علی مح
کتاب صوتی شوهر آهو خانم

دانلود فایل

دانلود کتاب شوهر آهو خانم - علی محمد افغانی - کتابراهwww.ketabrah.ir › داستان و رمان › داستان و رمان ایرانیکتاب شوهر آهو خانم اثر علی مح
سرانجام، کتاب «متن کامل طومارهای بحرالمیّت» با ترجمه بنده، از سوی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی منتشر شد. مشکلاتی که سبب هفت سال وقفه در نشر این کتاب شد، و مسائل فنی مربوط به نوشته های روی جلد و صفحه شناسنامه کتاب، داستانی دارد که باید این زمان بگذاشت تا وقت دگر. خوشبختانه متن کتاب، از جهت دقت ترجمه، دوبار در طی این هفت سال، به طور کامل بازبینی شده و از نظر بنده (مترجم کتاب)، در نهایت دقت است. کتاب علاوه بر 100 صفحه مقدمه نویسنده (پروفس
 دانلود فیلم های فندق ششم ابتدایی کل کتاب

فیلم های فندق ششم ابتدایی (14 فیلم )

فیلم های فندق ششم ابتدایی
فیلم فندق درس اول: زنگ علوم
فیلم فندق درس دوم: سرگذشت دفتر من
فیلم فندق درس سوم: کارخانه کاغذسازی
فیلم فندق درس چهارم: سفر به اعماق زمین
فیلم فندق درس پنجم: زمین پویا
فیلم فندق درس ششم: ورزش و نیرو (۱)
فیلم فندق درس هفتم: ورزش و نیرو (۲)
فیلم فندق درس هشتم: طراحی کنیم و بسازیم
فیلم فندق درس نهم: سفر ان

فیلم های فندق ششم ابتدایی (14 فیلم )

فیلم های فندق ششم ابتدایی
فیلم فندق درس اول: زنگ علوم
فیلم فندق درس دوم: سرگذشت دفتر من
فیلم فندق درس سوم: کارخانه کاغذسازی
فیلم فندق درس چهارم: سفر به اعماق زمین
فیلم فندق درس پنجم: زمین پویا
فیلم فندق درس ششم: ورزش و نیرو (۱)
فیلم فندق درس هفتم: ورزش و نیرو (۲)
فیلم فندق درس هشتم: طراحی کنیم و بسازیم
فیلم فندق درس نهم: سفر ان
مشخصات کتاب؛ نام مؤلف/گردآورنده: ارونداتی روی تعداد صفحات: ۴۴۷ صفحه
خدای چیزهای کوچک، نام کتابی است نوشته ارونداتی روی، بانوی نویسنده
هندی در سال ۱۹۹۷ میلادی که به زبان انگلیسی نوشته شده است. این کتاب در
ایران، با پنج ترجمه گوناگون از سوی بانوان گیتا گرکانی، زهرا برناک، شیرین
رایکا، گلریز قدسی و شیرین شریفیان توسط ناشرهای مختلف منتشر شده است.
خدای چیزهای کوچک، داستان زندگی خواهر و برادر دوقلوی هندی با نام‌های
«اِستا» و «راهِل» است که م
‍ ⚡️ مالا در زبان گیلکی به معنی «ماهیگیر» است. همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید این کلمه در متۊن قدیمی گیلکی هم به همین شکل ثبت شده است. در زبان عربی، کلمه ملاح به معنی «دریانورد ؤ کشتی بان» وجود دارد که صورت اکدی (زبان قدیمی سامی تبار) آن malahu است. در زبان کۊردی «مله» به معنی «شنا» وجۊد دارد و کلمات «ملوان» و «ملاح» در زبان فارسی از همین ریشه‌اند ... اما ریشهٔ این کلمات نه هندؤاروپایی است، نه سامی!
در زبان باستانی سۊمری «ma-lah» به معنی «دریان
به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از اعتماد، هر چند از آن سرگذشت ۲ سال می گذرد و گزارش هایی که ارایه شد، همکاری هواپیمایی را مقصر دانست ولی هنوز حرف وحدیث درباره این پرواز و علت سقوطش مطرح است. بهرام کف نفس پلیس مصالحه طلب مردم شیراز و سخنگوی محفل اصل ۹۰ از جمله نمایندگانی بود که چند و زیرا که این ائتلاف را قفا می کرد. او تو سالروز این خدشه داخل حساب کاربری خویشتن تو توییتر از گزارش کمیسیون اصل ۹۰ خبر انصاف و نوشت: «۲ سال پیش تو چنین روزهایی ه
کتاب الگوهای تربیت کودکان : محمدعلی کریمی نیا، نشر پیام مهدی(عج)
خلاصه:
در این کتاب با بررسی برخی نمونه ها، اصول تعلیم و تربیت کودکان را در قالبی جذاب و دلنشین بصورت داستان های عبرت آموزی از سرگذشت دیگران بیان کرده است.نقش خانواده، نقش وراثت، نقش پدر و مادر و توجه به کودکان یتیم، محبت به فرزندان، آموزش های دینی کودکان و احترام به شخصیت آنان، نقش معلم و تأثیرگذاری عوامل محیطی تشویق و پرهیز از خشونت و … مطالبی است که در این کتاب خواهید خواند.
ب
به گزارش همشهری آنلاین، مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور در گفت وگو با ایلنا درباره آخرین آمار حوادث جوی تا صبح امروز ۱۳ فروردین گفت: تاکنون براثر حوادث جوی در ۱۵ استان کشور ۲۲ نفر مصدوم شده اند. همچنین از کل مصدومان ۱۴ نفر بوسیله صورت زمینی بوسیله مراکز درمانی واگذاری یافته اند و ۸ نفر در محل به عارض سرپایی تداوی شده اند. وی درباره مصدومان این حوادث گفت: ۲ نفر تو بوشهر، ۶ نفر در سیستان و بلوچستان، یک نفر در فارس، ۲ نفر داخل خراسان جنوبی،
منبع : برگزیده تفسیر نمونه، ج 2، ص: 382

فَاسْتَقِمْ کما أُمِرْتَ وَ مَنْ تابَ مَعَک وَ لا تَطْغَوْا إِنَّهُ بِما تَعْمَلُونَ بَصیر(هود، آیه 112)
استقامت کن استقامت!
پس از ذکر سرگذشت پیامبران و اقوام پیشین و رمز موفقیت و پیروزی آنها و پس از دلداری و تقویت اراده پیامبر از این طریق در این آیه، مهمترین دستور را به پیغمبر اکرم صلّی اللّه علیه و آله می دهد و می گوید:
«استقامت کن همان گونه که به تو دستور داده شده است» (فَاسْتَقِمْ کما أُمِرْتَ).
ادامه مط
پرورش ،فهیمه،پنجره ی‌ چوبی ،انتشارات کتابستان معرفت ،تهران ،۱۳۹۵
خلاصه کتاب پنجره‌ی چوبی
پنجره‌ی چوبی رمانی از فهیمه پرورش نویسنده معاصر است. 
پنجره چوبی» داستان عاشقی است. عاشقی که در کوران حوادث پخته می‌شود. قصه عاشقی دختری که عاشق جوان مبارز انقلابی می‌شود و این عاشقی او را نه به کنار ساحل دریا می‌کشاند و نه زیر آلاچیق‌های وسط جنگل‌های شمال برای خلق یک عاشقیِ فانتزی، بلکه او را به وسط میدان مبارزه، انقلاب، جنگ، خون و قیام می‌کشد.
داستان از زبان یک ندیمه روایت می شه! اما برای این که بدونید ندیمه ها کی بودن و چه وظایفی داشتند و اصلا تو چه جامعه خفقان آوری زندگی می کردند، باید کتاب رو بخونید!(بلی :دی) فقط لازمه این نکته رو بگم که این جامعه رو ذهن خلاق نویسنده ایجاد کرده و باید بگم که شما با یک کتاب علمی- تخیلی رو به رو هستید. نمی شه گفت علمی ولی تخیلیه! یه قسمتی از کتاب، منو یاد "فارنهایت 451" میندازه! اونم یه کتاب علمی - تخیلی بود و بعد از "هرگز ترکم مکن" این دومین کتابی تو این ژا
(زندگی نامه‌ی داستانی پروفسور سید محمود حسابی)
محمود اکبرزاده در کتاب مرد نخستین به سرگذشت این بزرگ مرد که فیزیک‌دان، سیاست‌مدار، نخستین رئیس دانشکده فنی دانشگاه تهران و بنیان‌گذار فیزیک دانشگاهی ایران بوده پرداخته است. پروفسور حسابی تحصیلات ابتدایی، متوسطه و دانشگاهی را در بیروت گذرانده و فارغ‌التحصیل در رشته‌های ادبیات و علوم و راه و ساختمان است. مدتی نیز پزشکی خواند، ولی آن را رها کرد و به مطالعه نجوم، ریاضی و زیست‌شناسی پرداخت.
سیگاری هستید؟ چقدر تماشای عکسِ ریه سیاه‌ از دود روی بسته سیگار باعث می‌شود تا از کشیدنش منصرف شوید؟ مگر پیام‌های رسانه‌ای و توصیه‌های اطرافیان نمی‌گوید نکشید؟ پس چرا باز هم سیگار می‌کشیم؟برای کسانی که به تأثیر مطلق رسانه‌ها هنوز باور دارند همین یک مثال کافی است تا نشان دهد شیوه تأثیرگذاری رسانه به این سادگی‌ها نیست. سرگذشت رسانه‌ها، از یک جنبه تاریخ بررسی تأثیر آن است. اما این تأثیر چقدر است؟ هنوز به‌درستی نمی‌دانیم؛ چون سنجش میز
حکماً باید عکس گیاه نخودفرنگی رو اینجا می‌گذاشتم، اما گیاه نخودفرنگی نیافتم!
چندوقت پیش‌، داشتم داستان زندگی گِرِگور یوهان مِندِل رو می‌خوندم و چندتا چیز برام خیلی قشنگ و عجیب بود. اول اینکه مندل سرگذشت نسبتاً پرفراز و نشیبی داشته و مثل خیلی از دانشمندای دیگه نبوده که نسل‌ها دنبال علم بودن. از یه خانواده‌ی معمولی بوده که شاید عالم نبودن، اما پشت مندل بودن و هرچی از دست‌شون برمیومده براش انجام دادن. دوم اینکه مندل حتی زیست‌شناس هم نبود
سلام
سایت‌های خبری درباره‌ی این مستند کوتاه نوشته‌اند:
این مستند که تابستان امسال در سوریه ضبط شده است، روایت سرگذشت عجیب یک زن ایرانی است که دور از خانواده خود در سوریه زندگی می‌کرد و بعد از حمله نیرو‌های تکفیری به سوریه، مورد توجه آن‌ها بعنوان یک اسیر ایرانی قابل مبادله قرار گرفت و چند سال از زندگی‌اش را در حال فرار از نیرو‌های داعشی گذراند. مستند ماهرخ به تهیه‌کنندگی سید رحیم هاشمی و کارگردانی محمدمهدی بهرامی‌نژاد تازه‌ترین محص
عنوان: گرسنگی، سرگذشت بدن مننویسنده: رکسان گیمترجم: میعاد بانکینشر:  کوله پشتیتعداد صفحات: 272سال نشر: چاپ اول 1397
برای منی که تپل به دنیا آمدم و تا به این جای زندگی یا درگیر اضافه وزن بوده‌ام و یا در حال رژیم، کتاب گرسنگی بیشتر قابل درک است. اما نویسنده این کتاب کسی است که خودش تصمیم می‌گیرد به دلیل اتفاق ناگواری که در نوجوانی برایش افتاده، هر روز چاق و چاقتر و بسیار چاقتر شود. این کتاب شرح حالی است از آنچه باعث شده رکسان گی چنین تصمیمی بگیرد،
پس از مرگ امیرکبیر در هنگامه‌ای که دنیای غرب در قرن نوزدهم پیشرفت شتابنده‌ای در زمینه‌های مختلف علمی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی داشت، شاهد سکوتی سنگین در تمام عرصه‌ها و ساختار قدرت در ایران هستیم. در فاصله سال‌های قتل امیرکبیر تا آغاز صدارت سپهسالار (۱۲۸۸-۱۲۶۸ ه.ق) در دوران سلطنت ناصرالدین شاه قاجار باوجود تماس‌های مستقیم ایرانیان و حتی دربار ایران و در رأس آن شاه با غرب، جریان یا حرکت اصلاح‌طلبی در خور توجه یا اقدامی در جهت بسط و تدوین
نشست کتابخوان  مدرسه ای در مدرسه شهید علیان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی برگزار گردید
 این نشست با معرفی  5کتاب :کتابخانه ما.المپیک در کتابخانه ی آقای لمونچلو.سرگذشت کتابخانه ها درایران.داستان پیامبران. پیامبر پرداختند و به رسم یادبود لوح تقدیری به انها داده شد
بخوام تو قرنطینه بهتون یه کارگردان معرفی کنم که با فیلم هاش از قرنطینه اتون استفاده مثبت بکنین قطعا یکیش دارن ارنوفسکی کبیره.
و بخوام مشهور ترین فیلم هاشو معرفی کنم ازتون خواهش میکنم فیلم های mother و black swan رو ببینین.

بخوام فیلم معرفی کنم بهتون Bohemian Rhapsody و Roomرو معرفی میکنم.

بخوام کتاب معرفی کنم سرگذشت ندیمه نیایش چرنوبیل و جنگ چهره زنانه ندارد رو معرفی میکنم.برای کتاب عاشقانه بهتون پنج قدم فاصله رو معرفی میکنم.

برای اهنگ هم:
bohemian rhapsody
killer
سلام وبلاگ جانم
تو همیشه و در هر حال ، درکنار من بودی، هیچ وقت نشد که پیش تو بیایم و بگویی که حوصله ام را نداری، همیشه ی همیشه بودی، هیچ وقت مرا نرنجاندی و اجازه دادی آهسته درکنارت بگریم، حرف هایم را با صبوری گوش دادی و فقط سکوت کردی، با سکوتت به من اجازه دادی که فکر کنم ، به آنچه کردم و نکردم.
تو دوستان زیادی به من دادی، دوستانی که تا به حال از وجودشان خبر نداشتم، مرا از سرگذشت دیگران آگاه کردی، من انواع آدمها را شناختم هم در دنیای واقعی و هم در
حماسۀ یک دلاور، سرگذشت رشادت‌های سردار شهید محمود کاوه از سرداران غیور سپاه پاسداران را درمنطقۀ کردستان بیان می‌کند.این مجموعه، شرح زندگی و مبارزات شهید محمود کاوه، فرماندۀ تیپ ویژۀ شهدا در منطقه کردستان است که در سال 1361 طی عملیاتی موفق به پاکسازی گروهک‌ها و عناصر ضدانقلاب از منطقۀ جنگل آلواتان در محور پیرانشهرـ سردشت شد.
شهید کاوه یکی ازجوان‌ترین فرماندهانی بود که هدایت جنگ ایران و عراق را به عهده گرفت. روزی که جنگ شروع شد او یک جوان ۱
نام فارسی فیلم : ادیسه
ژانر:ماجرایی ، فانتزی ، درام
خلاصه داستان : ادیسه سرگذشت بازگشت یکی از سران جنگ تروا (ادیسیوس یا الیس) فرمانروای ایساکا است. در این سفر که بیش از بیست سال به درازا می‌انجامد ماجراهای مختلف و خطیری برای وی و همراهانش پیش آمده. در نهایت ادیسیوس که همگان گمان می‌نمودند کشته شده، به وطن خود باز گشته و دست متجاوزان را از سرزمین و زن و فرزند خود کوتاه می‌کند.
حواشی فیلم : ادیسه ، اثر حماسی هومر، داستان‌سرای ی
الف.
 سلام.
  نمی‌توانم تصوّری داشته باشم از این که اگر سرگذشت تا به ام‌روزم را برای منِ پارسال‌م تعریف می‌کردید چه واکنشی نشان می‌داد. راست‌ش به غایت غریب‌ست. و زنده‌گی مگر هم‌این تجربه کردن‌ها نیست؟ هم‌این که نمی‌توانم برای سالِ بعدم تصوّری داشته باشم مگر هیجان‌انگیزش نمی‌کند؟ راست‌ش قضیه این‌جاست که من نمی‌دانم چه می‌خواهم بکنم. درگیر این بی‌هدفیِ مزمن شده‌ام. خسته شده‌ام. از کار دوّم هم درآمده‌ام. بی‌پول. بی‌هدفِ درست و م
امتیازات کلامی شیعه قسمت اول

کلام در اصطلاح، به معنى استدلال عقلى و منطقى در [اثبات، توضیح و تشریح] اصول اعتقادى اسلامی است. (مطهری، مجموعه آثار، ج 4 ص 91) علم کلام عهده­دار تبیین آموزه­های دین اسلام است و در مقابلِ پرسش‌ها و انتقادهای پیروان دیگر ادیان، از این آموزه­ها دفاع می­کند. کلام جزو اولین علوم اسلامی است، که در میان مسلمانان پیدا شد و با همت بزرگان و دانشمندان برجسته اسلامی گسترش یافت و جامعة علمی و حوزة تمدن اسلامی را تغذیه کرد.مس
خلاصه داستان : ادیسه سرگذشت بازگشت یکی از سران جنگ تروا (ادیسیوس یا الیس) فرمانروای ایساکا است. در این سفر که بیش از بیست سال به درازا می‌انجامد ماجراهای مختلف و خطیری برای وی و همراهانش پیش آمده. در نهایت ادیسیوس که همگان گمان می‌نمودند کشته شده، به وطن خود باز گشته و دست متجاوزان را از سرزمین و زن و فرزند خود کوتاه می‌کند.
جراح دیوانه  اواخر زندگی فردیناند زائر بروخ را توصیف می‌کند که به قلم یورگن توروالد به رشته تحریر در آمده است.  قهرمان اصلی این کتاب یعنی زائر بروخ، پزشک و جراح نابغه‌ای است که در آخر عمر دچار جنون ادواری گردیده و فجایع حیرت انگیزی بدست وی به وقوع پیوسته است.
بسیاری از افراد مشهور جهان، از جمله استالین دیکتاتوری شوروی و آلفونس سیزدهم پادشاه اسبق اسپانیا از طرف زائر بروخ مورد عمل جراحی قرار گرفتند. سرگذشت این جراح نابغه در سال های پایانی
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سیدمحمد موسوی، معاون مدنی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری چهارمحال و بختیاری گفت: داخل دو ماه­ گذشته ۵۲ گزارش کرونا درون سامانه­ سجام ثبت و برای پیگیری و اقدام بوسیله مراجع مربوطه ارجاع شد.   وی افزود: شهروندان از طریق سامانه جامع ارتباطات بشریت قوه قضاییه (سجام)، می توانند هرگونه سرکشی و جرمی را که باعث شیوع مصیبت کرونا می شود، از طریق تارنمای sajam. scpd. ir ثبت و بخاطر تجسس و رسیدگی متولیان ح
به
مناسبت گرامیداشت روز معلم,کتاب استاد مطهری نوشته محسن مومنی از انتشارات مدرسه  ابتدا توسط کتابدار به دانش آموزان معرفی شد و سپس
قسمت کودکی و اشتیاق استاد مطهری برای رفتن به مکتبخانه توسط دانش آموزان خوانده
شد.
این کتاب نثر روانی دارد.. کتاب" استاد مطهری(از
مجموعه چلچراغ)نوشته محسن مومنی است که توسط انتشارات مدرسه منتشر شده است و در بردارنده
داستانی از کودکی استاد مطهری و سرگذشت زندگی ایشان،فعالیت ها و معرفی تالیفات ایشان  در موضوع اصول

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها